Doha Ankara Esenboğa Uçak bileti

Havayolu ile  Doha şehrine yapılacak olan uçak seferlerinde yoğun bir şekilde kullanılan Ankara Esenboğa havalimanında uygun fiyatlı bir şekilde uçak bileti satın almak da mümkün olmaktadır. Doha Ankara Esenboğa Uçak bileti satın almak isteyen yolcular, çok avantajlı uçak biletlerine havalimanı aracılığıyla da ulaşabilmektedir. Esasında söz konusu uçak biletlerinin çok avantajlı bir şekilde satın alınıyor olmasının en temel sebebi; Doha şehrine sefer yapan havayolu firması sayısının fazla olmasındandır. Son zamanlarda Ankara çıkışlı olarak Doha uçuşlarının yoğun bir şekilde talep görüyor olması da söz konusu uçak seferlerinin sayısının artmasında etkili olmaktadır. Üstelik günümüz itibariyle bu şehre yapılan uçak seferlerine ait biletlerin eski dönemlere nazaran çok daha uygun fiyatlı olduğu bilinmektedir.

Yaz mevsiminde oldukça sıcak olan bu gelişmiş şehirde 3 mevsim yaşanılmaktadır. Esasında 2 mevsim de havanın ne kadar sıcak olduğunu anlatmak bakımından 3 olarak söyledik. Zira şehirde ilkbahar ve yaz mevsimi yaşanılmaktadır. Bir de cehennem sıcağı diyebileceğimiz bir mevsim daha yaşanılmaktadır. Özellikle Ağustos ile eylül aylarının çok ama çok sıcak geçtiğini söylemek mümkündür. O kadar ki söz konusu aylarda hava sıcaklık ortalama değerleri 40 – 45 derecedir. Aralık, Ocak ile Şubat ayları ise ilkbahar olarak isimlendirilebilmektedir. Sıfırın altında bir sıcaklık değeri olmasa da ilkbaharda sıcaklık değerlerinin 8 dereceye kadar düşebildiği bilinmektedir. Şehirde hemen her mevsim kum fırtınaları yaşanılmaktadır. Hatta bu kum fırtınalarının Ufuk çizgisini kapatacak kadar yoğun olduğu zamanlar da bulunmaktadır.

Zengin ve lüks yaşamın merkezi konumunda görülen bu güzel kent; modern yapısıyla misafirlerini karşılamaktadır. Katar ülkesi açısından da son derece önemli bir şehir olma özelliğine sahip olan bu güzel kent; kültürel faaliyetler açısından da hareketli bir şehirdir. Bunun yanı sıra kentte çok sayıda farklı aktivitelerin yapılıyor olması; ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bu kapsamda jiple safari turları dahi düzenlenmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Doha’nın son zamanlarda turizm açısından yoğun etkinliklerin yapıldığı bir şehir olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Böylece ülkemizden de bu kente giden yolcu sayısında artış yaşanılmaktadır.