Dış hatlarda danışma nerededir

Havaalanında verilen hizmetler arasında yolcuların en fazla kullandıkları arasında bulunan danışma hizmetleri yolcuları bilgilendiren, her türlü sorunlarıyla ilgili çözüm yolları gösteren bir hizmet olarak dikkat çekmektedir. Danışma hizmetleri sayesinde havaalanı içerisinde bulunan hizmetlerle ilgili bilgi sahibi olmakta ve bu hizmetleri etkili bir biçimde kullanmaktadır. Danışma hizmetleri bazı havaalanlarında sadece bir tane iken bazılarında ise daha fazla sayıda danışma merkezi bulunmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı gibiDış hatlarda danışma nerededir büyük yerlerde her bölümde bir tane danışma hizmeti veren yer bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanında dış hatlar bölümde iki tane ve iç hatlar bölümünde iki tane olmak üzere toplamda dört tane danışma hizmeti veren yer bulunmaktadır.

Havalimanları içerisinde iki ana bölüm bulunmakta olup bu alanlar yurtiçi yolcularının kullandığı iç hatlar ve yurtdışı yolcularının kullandığı dış hatlardır. Havalimanları bu iki ana bölüm üzerinde hizmet vermekte, yolcuların gideceği yerlerin karışmaması ve yolcu yoğunluğunu düşürmek için bu şekilde iki bölüme ayrılmıştır. Bu iki bölüm, kendi içerisinde tekrar gelen yolcu ve giden yolcu olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Böylece havaalanında farklı dört bölüm oluşmakta ve yolcular yapacakları yolculuğa uygun olan bölümde bulunmaktadır. Bu durum, havaalanı içinde bir düzenin oluşmasına katkı sağlamakta ve böylece hizmetler daha kaliteli ve daha rahat bir biçimde verilmektedir. Yolculara kendi yolculukları ile ilgili hizmetler böylece daha etkili verilebilmektedir.

Dış hatlarda bulunan danışma hizmetleri hemen hemen bütün havalimanlarında girişteki güvenliği geçtikten sonradır. İnsanları rahat bulması için bu şekilde daha fark edilebilen yerlerde bu hizmetler verilmektedir. Fakat bazı havalimanlarında ise girişin hemen yanında ya da karşısında olmayıp biraz daha ilerisinde olabilmektedir. Danışma hizmetleri nerede olursa olsun, bütün havalimanlarında kolay fark edilebilen yerlerde bulunmaktadır. Havalimanın içine girdikten sonra danışma hizmetleri hemen gözükmekte ve böylece insanlar sorunlarıyla ya da sormak istedikleri ile ilgili bilgileri buradan rahatlıkla alabilmektedir. Danışma hizmetlerinin kolay ulaşılabilir bir yerde olması, insanların buraya rahat ulaşması ve doğru bir şekilde hizmet alabilmeleri havalimanın işleyişine olumlu katkıda bulunmaktadır.