Dış hatlar kapısında taksiler devamlı olur mu

Dış hatlara gelen yolcular taksiler dışındaki imkanlarla da şehir merkezine gidebilmektedir, taksilerle her yere rahatlıkla gidebilen yolcular diğer seçeneklerle istedikleri yerlere gidememektedir. Taksi dışındaki en önemli seçeneği toplu taşıma araçları oluşturmakta ve bu araçlar yolcuları istedikleri yerlere değil kendi güzergâhlarına göre yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Bundan dolayı gitmek istedikleri yer bu araçların güzergâhında olmayan kişilerin bütçelerine uymak koşulu ile taksileri tercih etmeleri daha doğru bir seçenek olacaktır. Bunlar dışında bazı havayolu firmaları kendi yolcuları için özel servisler ayarlamakta ve bu servisler yolcuları şehir merkezine yine belli bir rotaya göre götürmektedir. Havalimanından şehir merkezine ya da diğer yerlere gitmek için seçilebilecek seçenekler genel olarak bu şekildedir.

Havalimanları hem yurtiçine giden ve gelen yolculara hem de yurtdışına giden ve gelen yolculara hizmet vermektedir. Bu şekilde hizmet veren havalimanları genellikle büyük şehirlerde bulunmakta olup bu durum talep ile ilgilidir. İnsanların ihtiyaçları ne yöndeyse verilen hizmette o tarafa yönelmekte ve o alanla ilgili ihtiyaçları giderici hizmetler verilmektedir. Yurtdışından gelen ya da oraya giden yolcular dış hatlar terminalini kullanmakta olup, buradaki alan gelen ve giden yolcu şeklinde iki bölüme ayrılmış durumdadır. Havalimanından yurtdışına giden yolcular şehir merkezinden havalimanına gelirken şehir merkezinde bulunan imkânları kullanarak buraya gelmektedir. Bunlar toplu taşıma araçları, havayolu şirketi servisleri ya da taksiler olabilmektedir.

Yurtdışında gelen yolcular için ise durum biraz daha farklı olup onlar şehir merkezine ya da istedikleri yere gidebilmek için havalimanında bulunan imkânları kullanmaktadır. Bu imkânlar arasında yer alan taksiler sürekli dış hatlar terminalinin önünde ya da yakınında bulunmaktadır. Yurtdışından gelen yolcular taksiler aracılığı ile şehir merkezine, otellerine ya da gitmek istedikleri diğer yerlere gidebilmektedir. Dış hatlar terminaline yurtdışından sürekli uçak geldiği için burada sürekli yolcu bulunmakta, bundan dolayı da dış hatlar terminali çevresinde sürekli taksiler olmaktadır. Dış hatlar terminalinin dışına çıkan yurtdışından gelen yolcular rahatlıkla taksi bulabilmektedir. Bu durum uzun bir yolculuğun ardından yolcuları oldukça rahatlatmaktadır.