Dalaman – Esenboğa Ucuz Uçak Bileti

Muğla ilinde yer alan Dalaman Havalimanından Ankara Esenboğa yönüne ucuz olacak şekilde uçak bileti satın almak isteyen müşteriler için çeşitli avantajlar bulunmakta olup bunlardan en önemlisi ise erken rezervasyon fırsatlarının takip edilmesidir. Dalaman Esenboğa güzergahında farklı havayolu şirketleri tarafından düzenlenen direk veya aktarmalı uçuşlar bulunmakta olup seyahat süresi de 1 saatten başlayarak 6 saate kadar çıkabilmektedir. Pegasus, Türk Havayolları ve Anadolu Jet gibi acenteler tarafından yapılan uçuşlarda satışa sunulan biletler için talep edilen bedel 140 lira ile 630 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Ülkemizin en güzide tatil yerlerinden birisi olan Muğla yöresinde özellikle yaz sezonu oldukça hareketli bir şekilde geçmektedir.

Kum, deniz ve güneş üçlüsü eşliğinde huzur dolu bir tatil geçirmek isteyen yerli ve yabancı konuklar için bölgede bulunan Fethiye, Bodrum ve Marmaris gibi turistik semtler ön plana çıkmaktadır. Fethiye bölgesinde yamaç paraşütü ve rafting gibi aktiviteler de yoğun katılım içerisinde gerçekleştirilmekte ve eğlenceli vakit geçirebilme imkanı bulunmaktadır. Kültür turizmine ilgi duyan ziyaretçiler için de görülebilecek çeşitli noktalar bulunmakta olup ahşap mimari usulü ile inşa edilen Konakaltı Hanı, Menteşe bölgesinde yer alan ve Osmanlı mimarisi ile imar edilen bir dini yapıl olan Kurşunlu Cami ön planda bulunmaktadır. Ayrıca 1565 yılından günümüze kadar gelmeyi başaran bir tarihi eser olan Şeyh Cami de görülmeye değer bir diğer rota olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkenin başkenti konumunda yer alan ve ikinci büyük şehri niteliğindeki Ankara, Cumhuriyet döneminin simge kentlerinden birisidir. Bölgede görülmeye değer rotalar arasında Atatürk’ün naaşının yer aldığı Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı yıllarında kullanılan 1. Ve 2. Meclis Binaları ile şehri tepeden görebilme imkanı sunan Ankara Kalesi bulunmaktadır. Ulaşımda da gelişmiş bir yapıya sahip olan Ankara’dan Konya, Eskişehir ve İstanbul gibi kentlere hızlı tren seferleri ile ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Ankara’da hizmet kolları haricinde sanayi sektörü de yöre halkı için önemli istihdam fırsatları meydana getirmektedir. Şehrin komşuları arasında Bolu, Eskişehir ve Konya gibi kentler yer almaktadır.