Bilkent Conference Center Otel ve Konferans

İhsan Doğramacı bulvarı üzerinde bulunan özel konferans salonlarıyla dikkatleri üzerine çeken Bilkent Conference Center Oteli Ankara için önemli merkezlerinden Bilkent mahallesinde yer almaktadır. Otel Bilkent çevresindeki pek çok önemli merkeze yürüme mesafesindedir Bilkent Üniversitesine ise sadece 3,5 km uzaklıktadır. Ankara garına sadece 17 dakikalık uzaklıkta bulunan otel, havalimanına ise 41 dakikalık sürüş mesafesindedir. Bu mesafeler normal zamanlar için geçerli olup trafiğin durumuna göre daha da artabilmektedir. Bilkent Conference Center Otelinin bulunduğu bina 5 kattan oluşmaktadır. Bu 5 katlı binada toplam 235 oda müşterilere hizmet vermekte olup bu odaların hepsi aynı özellikte olmayıp farklı oda seçenekleri de bulunmaktadır. Otele evcil hayvan ya da rehber hayvan kabul edilmemektedir.

Bilkent Conference Center Otelinde tam donanımlı SPA merkezi, restoran, spor salonu gibi alanlar bulunmakta ve bütün müşteriler bu alanlarda rahatlıkla yararlanabilmektedir. Otelde bulunan restoran farklı yemek çeşitleri ile dikkat çekmekte ve her damak zevkine hitap edecek yemekleri müşterilerin beğenisine sunmaktadır. Bilkent Conference Center Otelinde aileler ve çocuklar için de ayrı alanlar bulunmaktadır. Sadece çocukların kullanabileceği havuz, özel banyo gibi hizmetlerle de ailelerin daha rahat etmeleri amaçlanmaktadır. Otelin tamamında ücretsiz yüksek hızlı internet hizmeti bulunmakta olup müşteriler diledikleri yerden bu hizmetten yararlanabilmektedir. Otelde ayrıca bahçe ve teras da bulunmakta olup buralar otele farklı bir hava katmaktadır. Müşterilerde bu alanları kullanmayı fazlaca tercih etmektedir.

Bilkent Conference Center Otelinde müşterilerin rahat etmesi ön planda olup odaların dizaynı da buna göre yapılmıştır. Odalarda 26 inç büyüklüğünde uydu yayını olan televizyonlar, otelin bütün yerlerinde olduğu gibi odalarda da yüksek hızlı internet, minibar ve 24 saat oda servisi hizmeti bulunmaktadır. Odalardaki yataklardaki ürünlerin seçimine de özen gösterilmektedir. Örneğin odada bulunan yorganlar kuş tüyünden yapılmıştır. Bu yorganlar sayesinde otelde kalan konuklar rahat bir uyku keyfi yaşamaktadır. Bunlar dışında banyoda da her ayrıntı düşünülmüş ve buna göre düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca odalarda özel eşyaların korunması için güvenlikli kasalar bulunmaktadır. Oteldeki odaların ortalama fiyatları ise 250 lira ile 430 lira arasında değişiklik göstermektedir.