Aydın Ankara uçakla kaç saat sürer

İki il arası Aydın ve Ankara uçakla gelinmesi durumdan yolculuğun süresi otobüs ile yapılan yolculuğa göre çok daha kısa sürmekte ortalama 6 saat ve bundan dolayı da insanlar kendi durumlarına göre genellikle uçak ile yolculuk yapmayı tercih etmektedir. Ege Bölgesinde yer alan ve ülkemizin önemli turizm kentlerinden birisi olan Aydın’da Ankara’ya gelmek isteyenler için en önemli seçeneklerden bir tanesi uçaklardır. Uçaklar ile yapılan yolculukların daha kısa sürmesi insanların çok daha az yorulmasına ve dolayısıyla da yolculuktan daha az etkilenmesine sebep olmakta ve bunlarda insanlara ciddi bir kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. Otobüs ile yapılan yolculuklar ise kısmen daha uzun sürmekte ve bu da insanları daha fazla yormakta ve olumsuz olarak etkilemektedir.

Aydın’da bulunan havalimanında yapılan yenileme çalışmalarının kısa süre içerisinde bitirilmesi planlanmakta ve böylece iki kent arasındaki uçuşların başlayabileceği söz konusu durum ile ilgilenen yetkililer tarafından belirtilmektedir. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda Aydın’da yer alan Çıldır Havalimanının hem ana binasının hem pistin yenilenmesi gerektiği ve bunun da zaman alacağı belirtilmektedir. Söz konusu işlemlerin tamamlanmasının ardından Ankara’ya olduğu farklı kent merkezlerine de doğrudan uçuşlar yapılabilecek böylece insanlar çok daha kısa sürelerde söz konusu mesafeleri gidebileceklerdir. Havalimanının tekrar hizmete açılmasını bekleyen Aydınlılar oldukça heyecanlıdır aynı şekilde hizmet verecek olan firmaların bazıları da son derece heyecanlı olup şimdiden hazırlıkları ve planlamaları yapmakta ve havalimanı hizmete girdikten sonra zaman kaybetmek istememektedir.

Ankara ile Aydın arasındaki mesafe karayolu ile yaklaşık 585 km olup bu da 6 saatten fazla sürmektedir. İki şehir arasındaki kuş uçuşu mesafe ise yaklaşık 446 km olup uçakla söz konusu mesafe sadece 35 dakika sürmektedir. Böylelikle insanlar çok ciddi bir zaman tasarrufu yapmış olmaktadır. Fakat hava yolu şirketleri iki kent arasındaki otobüs seçeneğinin insanlar tarafından uzun zamandır kullanılmasından dolayı uçuşlara olacak olan talebin seviyesi hakkında şuana kadar net bir fikir elde edememiştir. Bundan dolayı da farklı kampanyalar yaparak insanların dikkatlerinin ve ilgilerinin çekilmesi böylece de talebin artırılması hedeflenmektedir.