Aqua Vega Akvaryum Ankara

Aqua Vega Ankara ilinin Mamak ilçesinde bulunan Doğukent Bulvarı üzerine yapılmış Nata Vega Outlet içerisinde bulunmaktadır. Bu akvaryum Türkiye’nin en büyük akvaryum larından olurken Avrupa’nın ise 2. En büyük akvaryumu olma özelliği göstermektedir. AquaVega akvaryum 21 adet bölümden oluşmaktadır. Aqua Vega akvaryum Ankara içerisinde tatlı su ve deniz su canlıları bulunmaktadır. Çankırı ilindeki tuz mağaralarından esinlenme yapılarak oluşturulmuş tuz mağaraları da bu Akvaryum içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca bu akvaryumda 30 kadar sürüngen bulunur. Akvaryum iki katlı olup 1. katında adrenalin dünyası, tuz mağarası, kafe, pet shop, dalış okulu, fotoğraf çekim yerleri ve akvaryum bulunur.

Akvaryumun ikinci katında Aqua Cafe, dokunma havuzu, tünel akvaryum ve amfi alanı bulunmaktadır. Görülmesi gereken Ankara güzelliklerinden olan Aqua Vega akvaryuma ulaşım için Kızılayı kullanacak olan kişiler Kızılay’dan 339 veya 340 numaralı otobüse binebilirler. Kızılay’dan hareket eden bu numaralar otobüslerden Metro Gross Market yanında inmeleri gerekmektedir. Indikten sonra 5 dakika yürüdükten sonra Nata Vega Outlet’e ulaşabilirsiniz. Aqua Vega akvaryum Ankara hafta içi saat 10 ile saat 20 arası hafta sonu ise saat 11 ile saat 9 arası ziyaretçilerin ziyaretlerine açık olmaktadır. Bu akvaryuma giriş ücretleri yetişkinler için 15 lira öğrenciler için 10’liradır.

Akvaryum içerisinde bulunan adrenalin dünyasını görmek isterseniz yetişkinler için 18 lira öğrenciler için 12 lira ödemeniz gerekmektedir. Aqua Vega akvaryum Ankara içerisinde bulunan adrenalin dünyasında dünyada en büyük tarantula türü olan goliath, dünyanın en büyük kırkayağı Afrika dev kırkayağı, dünyadaki en uzun yılan kafesli piton, dünyanın en zehirli kertenkelesi canavarı bulunurken zehirli çıngıraklı yılanlar Şölen gerekleri en zehirli kurbağalardan olan altın ok kurbağası bulunmaktadır. Bu hayvanları ve böcekleri adrenalin dünyasında tanıma fırsatı bulurken değişik bir eğlence stili arayanlara da önerilmektedir. Aqua Vega akvaryum Ankara içerisinde 12000 adet deniz canlısı yaşamaktadır. 4 buçuk milyon su kapasitesi olan akvaryumun uzunluğu 98 metredir. Akvaryum içerisinde birçok KOİ balığı, köpek balıkları, Napolyon balıkları, palyaço balıkları başta gelen canlı türlerindendir. Aqua Vega Akvaryum 24 adet akvaryumun birleşimi ile oluşturulmuş büyük bir akvaryumdur.