Antalya – Ankara Uçak Bileti Ara

Ülkemizin en önemli turizm noktalarından bir tanesi olan Antalya ile Ankara arasında seyahat etmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri ara ara kampanyalar yapmakta böylece insanlar uçak bileti alabilmek için normale göre çok daha az ödeme yapmaktadır. Ankara’dan Antalya’ya tatil yapmak için giden yolcuların sayısı özellikle yaz aylarında çok fazla olmakta ve buna bağlı olarak da hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer yapılmaktadır. Özellikle Türk Hava Yolları ve Pegasus tarafından çok sayıda sefer yapılmaktadır. Bunlarla gün içinde binden fazla yolcu taşınmaktadır ki bu çok önemli bir rakamdır. Söz konusu seferlerin çok büyük bir kısmı aktarmasız iken bazıları ise aktarmalıdır. Fakat aktarmalı olanlara talep yok denecek kadar azdır ve insanlar mecbur olmadıkça bunları tercih etmemektedir.

Başkent ile Antalya arasında yapılan seferlerin çok önemli bir kısmı Anadolujet tarafından yapılmaktadır. Hava yolu şirketi tarafından bir günde 10’dan fazla sefer yapılmakta ve insanlar hemen her saatte uçak bulabilmektedir. Bu kolaylığın dışında insanların biletler için ödemesi gereken ücretler de çok düşük seviyelerdedir. Özellikle talebin az olduğu dönemlerde 50 TL’ye uçak bileti alabilmek mümkündür. Dolayısıyla da insanlar otobüslerden bile daha ucuza seyahat edebilme imkanını yakalamaktadır. Bunun dışında seçeneğin çok fazla olması da özellikle koltuk seçimi konusunda insanlara ciddi bir kolaylık sağlamaktadır.

Ülkemizin en önemli turizm bölgesi olan Antalya’da çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır fakat kente gelen turistlerin önceliği deniz, kum ve güneştir. Akdeniz’in temiz sularına girmenin yanında Antalya’nın kumsalları için buraya gelen kişi sayısı milyonları bulmaktadır. Bundan dolayı da kentin muhtelif noktalarında çok sayıda otel bulunmaktadır. Otellerin vermiş olduğu hizmet kalitesi de çok önemli olup bunun içinde insanlar tatil için burasını tercih etmektedir. Şehir sınırları içerisinde yer alan plajlardan en önemlisi Konyaaltı Plajı’dır. Bunun dışında kent içerisindeki farklı noktalarda çok sayıda şelale bulunmaktadır. Manavgat şelalesi de insanların yoğun ilgi gösterdiği doğal bir güzellik olarak dikkat çekmektedir. 5 metreden fazla yükseklikten aşağı dökülen sular çok hoş görüntüler oluşturmaktadır.