Ankara Van arası kaç saatte bir uçak kalkar

Ankara Van arası kaç saatte bir uçak kalkar

Ankara Esenboğa Havalimanı ile Van Ferit Melen Havalimanı arası uçak yolculuğunun ne kadar sürdüğü ve kaç saatte bir sefer yapıldığını öğrenmek isteyenler havayolu firmalarının sitelerine bakabilir. Havayolu firmaları yolcu talebinin fazla olduğu rotalara fazla sayıda sefer koymaktadır ki Ankara Van arası kaç saatte bir uçak kalkar soruna kısaca gün içerisinde farklı saatlerde ortalama üç farklı direkt uçuş olduğu söylenebilir. Şayet yapılacak hesaba bir, iki veya daha fazla aktarmalı olarak yapılan seferler de eklenirse her saat başı denilebilir. Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasus havayolu firmalarının bir ve daha fazla aktarmalı uçuşları mevcuttur. Oysaki Anadolujet firmasının sadece direkt uçuşu vardır.

Anadolujet firmasının Ankara Esenboğa Havalimanından Salı, Çarşamba, Perşembe, Pazar günleri 08.45’de, Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi günleri 11.50’de, Pazartesi, Salı, Cuma, Cumartesi günleri 13.30’da ve Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi günleri 18.00 saatlerinde Van Ferit Melen Havalimanına direkt uçak seferleri vardır.  Yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika süren bu direkt seferler aktarmalılara oranla daha fazla tercih edilmektedir. Yüzölçümü geniş, nüfusu yaklaşık 1 milyon 60 bin olan kentte kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak geçer. Turistik gezi için en uygun vakit İlkbahar ayları olup şehrin iklimini diğer doğu illerine göre yumuşatan Van Gölü muhakkak ziyaret edilmelidir. Gölün etrafındaki tesislerde yöreye özel serpme kahvaltı tadılmalıdır.

Adı sıklıkla duyulan Muradiye, Başkale, Erciş ile birlikte ilin 11 ilçesi vardır. Urartular döneminde yapılmış kale, Mahi Çayı üzerinde kurulmuş Şeytan köprüsü, Halime Hatun Kümbeti, Çatak ilçesindeki Osmanlı İmparatorluğu zamanında inşa edilmiş Hurkan Köprüsü önemli tarihi yerleridir. Efsanesi ile meşhur, Van Gölü’nün en büyük adası olup içinde Ermenilerin yaptırdığı kilisesiyle Akdamar Adası kesinlikle ziyaret edilmelidir. Bir gözü mavi bir gözü yeşil olan bölgeye has kediler için Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yapılmış olan Kedi Evi özelikle hayvan severler tarafından gezilebilir.  Erkek ve dişi kediler ile yeni doğmuş yavruların ayrı ayrı yerlerde tutulduğu Kedi Evi ziyaretçilerini beklemektedir. Şehre gidenlerin yöresel lezzetler arasındaki Uşgun Ekşilisi, Kürt Köftesi, Tandır Balığı, Murtuğa, Gavut ve Büryani, Püşürük, Otlu Peynir, Ceviz Kayısı Kızartmasının tadına bakmaları tavsiye e