Ankara Ürdün Uçakla Kaç Saat Sürer

Ankara Esenboğa Airport çıkışlı ilgili havayolu firmasına ait yolcu uçağının direkt gerçekleştirdiği uçuşlar yaklaşık olarak 1 saat 55 dakika sürüyorken İstanbul Atatürk Havalimanı aktarması ile Ürdün Amman Havalimanı sınırlarına ulaşan uçuşlarda süre 16 hatta 17 saate kadar çıkabilmektedir. Uçakla aktarmasız kaç saat sürer sorusunun cevabı daha farklıyken aktarmalı olarak mesafe ve zamanlama daha farklı olmaktadır. Ankara ile Ürdün arasındaki uçuş mesafesi ortalama 929 kilometre olmaktadır. Günde yaklaşık 31 sefer düzenlenen Ürdün bilet fiyatları ortalama 442 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Gece geç saatlerde ve sabah erken saatlerde başlayan seferlerin detaylı bilgilerini ilgili havayolu firmasının uçuş bilgileri bölümünden almak mümkün olmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan uçakların Amman Queen Alia Havalimanı’na ulaşmaları direkt gerçekleşen seferlerde 1 saat 55 dakika sürmektedir. Ancak aktarmalı uçuşlarda bu süre 19 saate kadar çıkabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bekleme süresi 13 saat ile 15 saat arası değişmektedir. Ayrıca bu tarife ile yolculuk gerçekleştirildiğinde bilet fiyatları 2000 TL’nin üzerinde olmaktadır. Daha ekonomik bilet bulmak için promosyonları kaçırmadan biletlerin satın alınması son derece önemli olmaktadır. Bu noktada indirimli bilet takiplerini havayolu firmalarını fiyat alarmlarından destek alarak gerçekleştirmek mümkündür. Yanı sıra mobil uygulamalar, sosyal kanallar, firmalara ait e-bültenler, online bilet satış siteleri de ucuz bilet bulmak için uygun mecralar arasında yer almaktadır.

Yaklaşık 5 milyon kişinin hayatını sürdürdüğü Amman Ürdün’ün başkentidir. Ülkenin en gelişmiş bölgesi olan Amman Orta Doğu ve Afrika’dan binlerce turisti her yıl ağırlamaktadır. Doğu ve Batı Amman olarak nitelendirilen şehirde iki farklı sosyoekonomik kültür barınmaktadır. Doğu kısmı tamamen etnik ve kökenine bağlı İslami bir çizgideyken batı kısmı ise Avrupa’nın esintileri ile tasarlamış binalara, lüks restoranlara ve doğal alanlara ayrılmaktadır. Ticaret ve turizmin gelir kaynağı olduğu ülkede özelikle tekstil ve tarım ihracatı ciddi paralar kazanılmasına imkan sağlamaktadır. Tarihi dokusunu yansıtan Amman Kalesi, Amman Roma Tiyatrosu, müzeleri, camileri ve köprüleriyle gezi severlerin ilgi odağı olmaktadır. Amman şehrini görmek isteyen herkes kısa sürede uygun tarifeler ve uçuş seferleri ile ortalama direkt uçuşlar tercih edildiğinde 1 saat 55 dakika içerisinde Amman Queen Alia Havalimanı’na ulaşabilmektedir.