Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi 

Oyuncak Müzesi özellikle çocukların keyifli zaman geçireceği noktalardan bir tanesi olmasının dışında Ankara Üniversitesi bünyesinde bulunmasıyla da yetişkinlerin buraya olan ilgilerini arttırıcı bir etki yapmaktadır. Ankara Üniversitesi tarafından yapılan farklı çalışmaların en güzel örneklerinden bir tanesi olan Oyuncak Müzesi içerisinde bulundurduğu binlerce parçayla başkentlilerin ve buraya dışarıdan gelen diğer kişilerin ilgisini çeker. Söz konusu bölümün içerisinde müzenin dışında çocuk kültürünü araştırma merkezi de yer alır ve insanlar burayı da ziyaret edebilir. Dolayısıyla da yetişkinler söz konusu bölümü ziyaret ederek kendi ilgilerini çekecek unsurları çok rahat bir şekilde bulacaktır. Ayrıca uygulama merkezinin de söz konusu üniversite içerisinde yer alması farklı bir güzellik olarak dikkat çekiyor. Yetişkin ve çocuklar buraya geldiklerinde keyifli bir şekilde zaman geçirebilirler.

Oyuncak Müzesine gitmek isteyen kişilerin bilmesi gereken farklı hususlar vardır ve bunlardan bir tanesi müzenin açık olduğu gün ve saatlerdir. Bilindiği gibi bu tür yerlerden bazıları haftanın her günü açık olmasına karşın bazılarında ise durum daha farklıdır. Oyuncak Müzesine gidecek olan kişiler buranın Salı ve Cuma günleri arasında açık olduğunu bilmesi ve planlamalarını da buna göre yapması çok önemlidir. Gün içinde 09:00 ile 17:00 arasında buraya gidilebilir lakin 90 dakika öğle arası olduğu unutulmamalıdır. Söz konusu arada ziyaretçi kabul edilmemektedir dolayısıyla da kişilerin planlarını buna göre yapması çok büyük öneme sahiptir. Aksi takdirde gereksiz yere beklenilmesi söz konusu olabilir.

Başkentte gezmeye ve turistik amaçlı olarak gelen kişilerin ziyaret edebilecekleri çok sayıda nokta vardır ve kişiler doğru bir planlama ile söz konusu yerlerin tamamını makul bir sürede ziyaret edebilirler. Sincan’da bulunan Harikalar Diyarı isimli eğlence merkezi kişilerin en fazla ilgi gösterdiği noktalardan bir tanesi olmayı başarmış durumdadır. Söz konusu merkeze gitmek isteyen kişiler toplu taşıma araçlarını etkin olarak kullanabilecekleri gibi taksi ya da özel araçları ile de buraya gidebilirler. Ayrıca başkente gelen kişiler Mustafa Kemal’in mezarının bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret etmeyi de ihmal etmez ve bir anlamda Gazi’yi anmış olurlar.