Ankara Rusya uçakla kaç saat

İki ülke arası ortalama 3 saat 10 dakika olarak gözükse bile Ankara Rusya arası uçakla illere göre saat değişkenliği gösterebilmektedir. Oldukça büyük topraklara sahip olan Rusya’da bulunan kentlerin birbirine olan uzaklıkları dikkate alındığında yapılan uçuşların süreleri hakkında net bir ifade kullanmak doğru olmamaktadır. Bundan dolayı da Rusya değil şehir bazında aradaki mesafenin ne kadar sürdüğünün incelenmesi gerekmektedir. Ankara’dan yapılan uçuşlar incelendiğinde Rusya’da bulunan kentlerden sadece birine doğrudan uçuşlar olduğu görülecektir. Diğer kentlere gitmek isteyen kişilerin ya aktarmalı uçuşlar tercih etmesi ya da önce İstanbul’a giderek burada Rusya içerisinde bulunan kentlere doğrudan uçuşlar yapan uçaklara binmesi gerekmektedir.

Türkiye’nin başkenti Ankara’dan Rusya’nın başkenti Moskova’ya doğrudan uçuşlar yapılmakta ve bunlar ortalama 3 saat 10 dakika sürmektedir. Farklı kentlere aktarmalı olarak gitmek isteyenler aktarmalı uçuşları tercih etmesi gerekmektedir ki onlarda aktarma merkezindeki bekleme süresine göre farklı sürelerde yolculuklarını tamamlamaktadır. Moskova ile Ankara seferler gerçekleştiren tek firma Türk Hava Yolları olup onlar da sadece Pazartesi ve Cuma günleri bu uçuşları yapmaktadır. Diğer günler doğrudan uçuşlar bulunmadığından insanların mutlaka aktarmalı seferleri tercih etmesi ve bunlarla Moskova’ya gitmesi gerekmektedir. Aktarmalı yolculukların süresi dikkate alındığında normal olan yolculuklara göre çok daha fazla olmasından dolayı insanlar tarafından çok mecbur kalmadıkça tercih edilmediği görülmektedir. Bunun haricinde bu tür seyahatler için alınan biletlerin fiyatları da oldukça yüksek olup insanların tercih etmemesinin bir başka sebebi de budur.

Moskova’ya gitmek isteyen kişiler için Türk Hava Yolları tarafından Pazartesi ve Cuma günleri 00:25’te uçaklar kaldırılmaktadır. Yolculuk toplamda 3 saat 10 dakika sürmekte ve saat 3:35’te sonlanmaktadır. Biletler için ödenecek miktar ise 595 TL olarak dikkat çekmektedir. Bunun dışında Rusya’nın bir başka önemli kenti olan Petersburg’a gitmek isteyen kişiler ise aktarmalı yolculukları tercih edebilmekte ve İstanbul üzerinden bu yolculuğu yapabilmektedir. Bu şekilde Petersburg’a gitmek için ortalama 6 saat 30 dakika gerekmekte olup bunun 1 saat 45 dakikası bekleme ile geçmektedir.