Ankara Muğla Arası Uçakla Kaç Saat

Ankara ile Muğla havayolu mesafesi 489 km iken, uçak yolculuğunun ortalama süresi 1 saat olmakta fakat aktarmalı ve aktarmasız uçuşlarda toplam uçuş süresi değiştiği ve bu durum havayolu firmaları ile ilgili olması sebebiyle uçakla kaç saat olacağı hakkında net bilgi verilmeyip ortalama uçuş süresi kilometreye göre hesaplanarak direkt uçuş süresi bulunmaktadır. Aktarmalı uçuş süreleri değişebileceğinden Ankara ile Muğla kalkışlı uçak firmalarının online bilet satın alma işlemleri sırasında detaylı bilgiye sahip olunabilir. Karayolu ulaşımı ile 7 saat 30 dakika sürerken uçakla kaç saat sürer merak edenler için bu iller arası mesafe az olup 1 saat ya da 50 dakikalık bir zaman diliminde yolculuk sona erebiliyor. Uçuş sürelerinde aktarmasız uçuşlar dikkat alınmakla beraber rüzgar ve yükseklik ile ilgili bilgiler de hesaplamada yer almamıştır. Aktarmalı uçuşlarda ise uçuş ve arada geçen saatler de hesaba katılarak toplam uçuş süresi hesaplanmaktadır.

Muğla ili gerek tatil köyleri gerekse tarihi yönüyle turizm açısında zengin hale gelen şehirlerdendir. Konaklama olanaklarının geniş olduğu Muğla, her yıl yaz aylarında çok sayıda yerli ve turist ağırlamaktadır. Muğla şehrine gelindiğinde belli başlı yerler vardır. Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Yediler Manastırı şehrin ilk sırada gelen mekanları arasında yer almaktadır.

Bodrum Antik Tiyatrosu, çok eski çağdan günümüze kadar ulaşmış olan bir anıt olmanın yanı sıra Tiyatro Antik geleneğini simgelemektedir. Göktepe’nin güney yamacında bulunan Bodrum Antik Tiyatrosu sahne binası, orkestra ve oturma alanı olarak üç bölümden meydan gelmiştir. Bodrum Kalesi, üç tarafı deniz ile çevrilmiş yarımada şeklinde ve turistlerin ziyaret etmeden gitmediği yerlerdendir. Halikarnas Mozolesi, Yunan ve Mısır mimarisinin birleşimden oluşan Dünya harikasıdır. Piramit şeklinde olan çatısı Mısır mimarisini andırırken, üzerinden Yunan mimarisinden izleri barındırmaktadır. Yediler Manastırı, her yıl turistlerin uğradığı, doğal güzellikleri bakımından zengin, üç saatlik yaya yolculuğu ile ulaşılabilen tarihi yerdir. Muğla’da Sarıgerme Plajı, Akkum Koyu, Bozukkale Koyu, Zeyinlikuyu Plajı, Günlüklü Koyu, Dalaman Çayı, Uyku Vadisi, Turgut Şelalesi, Uzunyalı Plajı, Yuvarlak çay ve Kızkumu şehrin tatil mekanlarındandır.