Ankara Iğdır Aktarmasız Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti Ankara şehrinden ülkemizin en doğusunda bulunan Iğdır şehrine uçuş yapan firmaların uçak biletleri incelendiğinde çeşitli zaman ve fiyatta aktarmasız olarak uçak bileti bulabilmekteyiz. Ankara ile Iğdır arası uçuşlar incelendiğinde aktarmasız uçak biletleri ile karşılaşabileceğimiz gibi oldukça fazla bir şekilde aktarmalı uçuşlarla da karşılaşabiliriz. Bunun sebebi Ankara ile Iğdır arasındaki mesafenin oldukça fazla olması. Ankara ile Iğdır arası havaalanlarında karşılıklı olarak uçuşlar sürdürülmektedir. Bu iki şehir arası ortalama uçuş süresi ise 1 saat 40 dakika kadardır. Herhangi bir rötar olmaması durumunda genellikle bu sürelerde tamamlanmaktadır. Bu iki şehir arası aktarmasız olarak hizmet veren tek şirketi ise Türk Hava Yolları şirketidir.

Iğdır’a seyahat etmek istiyorsunuz ve bu seyahati uçakla yapmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken internet sitesinden size uygun bileti bulabilmek için bir araştırma yapmak. Aktarmalı uçuşlar da bulabileceğiniz gibi aktarmasız olarak da seyahat edebilirsiniz. Aktarmalı olarak yapacağınız uçuşları sadece Türk Hava Yolları sağlayabilmektedir. Ortalama 1 saat 40 dakika süren bu uçuş için ücret kimi zaman 180 TRY ile 294 TRY arasında değişebilmektedir. Aktarmalı uçuşları incelersek yine bu hizmeti Türk Hava Yolları da vermektedir. Bunun yanı sıra Pegasus Airlines ile Türk Hava Yolları beraber de bu tek aktarmalı uçuşu verebilmektedir. Tek aktarmalı uçuşlarda ise biletler 429 TRY ile 635 TRY arasında değişmektedir.

Bir şekilde Iğdır’a gittiniz ve bu şehri gezmek istiyorsunuz. Bu bakımdan gitmeden önce gezilip görülecek yerleri belirlemeli ve gezinizi planlamalısınız. İlk olarak gidebileceğiniz yer Şehir Türkler Anıtı ve Müzesi olabilir. Bunun yanında Iğdır şehrinde kocaman büyüklükte iki adet Leylek heykeli ile karşılaşabilirsiniz. Leylekler dört mevsim Iğdır’da yaşamaktadır bu bakımdan Leylekler kenti olarak da adlandırılmıştır. Bir diğer gezilebilecek yer ise Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Mağaralarıdır. Buradaki tuzlar Türkiye’nin 100 yıllık ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir. Çeşitli hastalıklara sahip özellikle solunum hastası birçok kişi her yıl burayı ziyaret etmektedir. Bir diğer yer ise zamanında Köroğlu’nun gözetleme kulesi olarak kullandığı Köroğlu Kalesidir.