Ankara iç hatlar yolcu hizmetleri

Ankara iç hatlarda verilen uçuş öncesi diğer yolcu hizmetleri ise CIP servis hizmetleridir, bu kapsamda sunulan hizmetler CIP görevlileri tarafından gidiş katında giriş kapısında karşılanma, özel güvenlik noktasından geçme, özel kontuarda check-in işlemini yaptırma, bagajınızın öncelikli olarak işaretlenmesi, terminal içerisinde uçuş kapısına kadar eşlik edilmesi, terminal ile uçak arasında özel araçla transfer hizmetlerinin sunulması şeklindedir. Uçuş öncesi sağlanan hizmetlerin yanı sıra iç hat uçuşları ile Ankara’ya gelişinizde dilerseniz havalimanı işletmesinin sunduğu aşağıdaki hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Uçağınızın kapısında CIP görevlileri tarafından isimlik ile karşılanma, bagajlarınızın görevliler tarafından taşınması, CIP görevlileri tarafından araca kadar eşlik edilmeden oluşan bu hizmetlerden belli ücret karşılığında yararlanabilirsiniz.

Ankara’dan iç hat uçuşlarıyla seyahat etmek isteyen yolculara hem Esenboğa Havalimanı’nı işleten TAV şirketi tarafından hem de bazı havayolu firmaları tarafından uçuş öncesi hizmetler kapsamında yolcu hizmetleri sunulmaktadır. Eğer bir şeyler yemek veya içecek bir şeyler yudumlamak isterseniz şartları size uygun olan bir salona uğramanız yararınıza olacaktır. Uçağınızın vaktinde kalkmasının mümkün olmaması durumunda, uçuşa kadar olan zamanınızı sıkılmadan ve konforlu bir şekilde geçirmek isterseniz uçuş öncesi yolcu hizmetlerinin verildiği bu tür bir salon sizin için adeta bir can simidi olacaktır. Lounge salonlarından ücretini ödeyerek ya da bu tür salonları bedelsiz kullanma imkanı veren bir kartınız olması durumunda ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Yolcuları uçuş öncesinde rahat ettirmeyi amaçlayan bu hizmetler lounge adı verilen bekleme salonlarında ağırlanmaktan tutun, özel araçla uçağa transfer edilmeye kadar birçok imkanı içinde barındırmaktadır. Lounge salonlarında genellikle Sıcak ve soğuk içecekler ile taze ve leziz atıştırmalıkların bulunduğu ikram çeşitleriyle açık büfe hizmeti, sizi sürekli on-line tutmak için wi-fi kablosuz internet bağlantısı, yanınızda bilgisayar, tablet vs. olmaması ihtimaline karşı bilgisayar kullanımı, çıktı alma ihtiyaçlarınız için yazıcı kullanımı, hoşça vakit geçirmenizi sağlayacak TV izleme imkanı, gündemi takip edebilmeniz için günlük gazeteler, güncel dergiler, seçkin kitaplardan oluşan kütüphane, rahat bir ortamda ibadet edebilmeniz için mescit hizmetleri verilmektedir. Uçuştan önce biraz dinlenmek isterseniz bu hizmetten yararlanabilirsiniz.