Ankara Havalimanı Bilgilendirme Hizmetleri

Başkent Ankara içerisinde bulunan ve ülkemizin en önemli ulaşım merkezlerinden birisi olan Esenboğa Havalimanı yönetimi yolcuların yaşadıkları sorunları hızlı bir şekilde çözebilmek için bilgilendirme yapmakta ve bu alandaki hizmetleri daha kaliteli hale getirmeye çalışmaktadır. Ankara havayolu trafiğinin yoğun olduğu noktalardan bir tanesidir ve buna bağlı olarak havalimanı gün içinde çok fazla insanı misafir eder ve bu kişiler yaşadıkları sorunların çözümü için genellikle bilgilendirme ya da benzer hizmetleri kullanır. Terminal binalarının her ikisinde de bulunan danışmalar, bu alanda sağladıkları hizmetler ile havalimanının düzenli bir şekilde çalışmasında çok önemli roller oynarlar. İlk defa uçağa binen ya da farklı sorunlar yaşayan kişiler, danışmalara giderek sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda bilgi alabilirler.

Ankara Uluslararası Esenboğa Havalimanı, yıl içinde milyonlarca insana hizmet vermekte ve söz konusu kişilerin bir kısmı ülke içinde seyahat ederken diğer kısmı ise ülke dışına çıkmaktadır. Dolayısıyla da yolcuların özellikleri oldukça farklıdır ve yaşamış oldukları problemler de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu noktada danışmalarda bulunan personellerin yerine getirdikleri işlev son derece önemlidir ve bunlar sayesinde kargaşa ya da benzer olumsuzluklar yaşanmamaktadır. Uçağını kaçıranlar, yanlış bilet alanlar, biletlerinde eksik bilgi bulunanlar, havalimanındaki bazı bölümleri arayanlar ve benzer sorunları yaşayan kişiler direkt olarak buraya gelmeli ve problemlerini anlatmalıdır. Böylece yaşanılan problem çok etkili bir şekilde çözülecektir.

Ankara’ya gelen kişilerin önemli bir kısmı, kenti farklı noktalarında yer alan eğlence noktalarını ve gezilecek yerlerini ziyaret ederler. Söz konusu mekanlardan bir tanesi Mavi Göl olup kent merkezine yakın sayılabilecek bir noktada bulunur. İnsanlar burada hem doğanın keyfini yaşar hem de göl üzerinde tekne ya da deniz bisikleti ile ufak bir gezinti yapma imkanı yakalar. Dolayısıyla da kişilerin çok büyük bir keyif alması söz konusudur. Bunun haricinde Mogan Gölü bir diğer önemli güzellik olarak dikkat çekmektedir. Kişiler söz konusu göle gelerek şehrin gürültüsünden kaçarlar. Ayrıca doğal güzellikleri ve gün batımıyla oluşan manzaraları izlemenin keyfini de yaşarlar.