Ankara Hatay uçakla kaç saat

Ankara ile Hatay arasında yapılacak olan yolculuklarda uçakların tercih edilmesi durumunda yolculuğun otobüs yolculuğuna göre çok daha kısa süreceği bilinmekte, uçakla 1 saat 15 dakika ortalama sürmektedir. Ülkemizin en güneyinde bulunan Hatay ile Ankara arasında haftanın her günü doğrudan uçuşlar yapılmakta ve insanlar bunlar sayesinde çok daha kısa sürede Ankara’ya ya da Hatay’a gidebilmektedir. İnsanların söz konusu mesafeyi uçaklar gidebilmesi tek alternatifi bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren hava yolu şirketlerinden Anadolujet dışında Ankara ile Hatay arasında sefer yapan farklı bir firma bulunmamaktadır. Bundan dolayı da insanların uçakla seyahat edebilmesi için söz konusu şirketin düzenlemiş olduğu seferlerden birisine bilet alması ve böylelikle de seyahatini gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.

Anadolujet ile yapılan seferler bazı günler sadece bir defa olurken bazı günler ise iki defa olmaktadır. Dolayısıyla kişiler istedikleri gün söz konusu seyahati yapabilmektedir. Otobüsle oldukça uzun süren seyahat uçak ile sadece 1 saat 15 dakika sürmektedir. İnsanlar bu kısa süre içerisinde ülkenin en güneyine gidebilmekte ve işlerini yapabilmektedir. Biletler için ödenmesi gereken miktarlar ise farklılık göstermektedir. Şöyle ki biletlerin erken alınması durumunda daha uygun fiyatlar ödenirken aynı gün ya da ertesi gün için alınan biletlere ise daha fazla ücret ödenmesi gerekmektedir. Uzak tarihli biletlerin fiyatları 50 TL’ye kadar düşerken aynı gün ya da bir sonraki gün için alınacak olan biletlerin fiyatları ise 250 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

Yukarıda da anlatıldığı gibi iki kent arasındaki yolculuk sadece 1 saat 15 dakika sürmekte ve biletler için ödenmesi gereken ücret tarihe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Biletlerin fiyatları 50 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Bunların dışında aktarmalı uçuşlarda yapılmakta ve insanlar bunları da kullanarak Hatay’a gelebilmektedir. Fakat bunun için öncelikle İstanbul’a gidilmesi ve burada aktarmanın yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise yolculuk devam etmekte ve yolcular gelmek istedikleri yere gelebilmektedir. Aktarmalı uçuşların normal seferlere göre çok daha uzun sürmesinden dolayı insanlar tarafından fazla tercih edilmemektedir. Bir başka neden ise fiyatların pahalı olmasıdır.