Ankara Frankfurt Arası Kaç Saat Sürüyor

Ankara Esenboğa Airport hareketli Frankfurt Havalimanı inişli farklı uçak firmalarına ait olan uçakların ortalama 3 saat 10 dakika gibi bir sürede havalimanında olmaları beklenmektedir. İki ülke arası toplam mesafe 2200 kilometre olarak belirtilmektedir. Günde ortalama 16 seferin düzenlendiği ülkeye direkt uçuşlarla 700km/h ile yolcu taşınmaktadır. Bu süre zarfı geçilmediği takdirde kısa sürede ulaşım sağlanabilmektedir. Aktarmalı uçuşlar düşünüldüğünde ise bu süre biraz daha uzamaktadır. Tüm uçuş bilgilerini resmi sitelerden edinmek mümkündür. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan hareket eden uçaklar farklı mesafeler göz önüne alındığında ortalama 4 saat 20 dakikalık bir süre zarfında da ülkeye iniş yapabilmektedir. Ankara Frankfurt biletleri minimum 306 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Ankara’dan Frankfurt’a gitmek isteyen yolcular için en uygun ay Mayıs ayı olmaktadır Bilet fiyatlarının en düşük olduğu zamanlar olarak gösterilen ayda seyahat gerçekleştirilmesi ciddi tasarruflara neden olmaktadır. Yanı sıra Ağustos ayı ise en pahalı ay olarak belirtilmektedir. Hafta içi yapılacak olan yolcular uygun fiyatlı bilet alım şansını arttırırken hafta sonu özellikle de cumartesi günleri fiyatlarda artış ortaya çıkmaktadır. Akşam saatlerinde yaklaşık olarak %8 daha pahalı uçuşlar gerçekleştirilirken gündüz saatlerinde indirimli bilet bulma şansının yüksek olduğu görülmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Frankfurt İnternational Airport’a yapılan seferler en ucuz güzergah üzerinden gerçekleşmektedir. En uygun bileti bulmak için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak son derece önemli olmaktadır. Yaklaşık olarak 52-60 gün öncesinden bilet alımlarının yapılması ucuz bilet alımlarını da kolaylaştırmaktadır. En kısa 3 saat 30 dakika süren uçuşlar Cuma ve cumartesi direkt olarak iki farklı havalimanına gerçekleştirilmektedir.

Almanya’nın büyük kentlerinden biri olan Frankfurt finans ve fuar kenti olarak bilinmektedir. Şehrin gezilecek bir çok ayrı mekanı bulunmaktadır. Müzeler, Opera Binası, Römer Meydanı, Frankfurt Katedrali gibi özel ve seçkin alanları görmek için yılda binlerce turist bu bölgeye akın etmektedir. Eşsiz manzarası ve doğasının kucak açtığı bölge tarihi mekanları ile de ilgi çekmektedir. Eiserner köprüsü doğasını yansıtırken Main Tower’da manzaranın doyasıya yaşanmasına imkan tanımaktadır.