Ankara Etap Altınel Hotel Geçmiş Tarihi

Tandoğan bölgesinde bulunan Ankara Etap Altınel Hoteli 1981 yılında Şaban Altınel tarafından kurulmuştur, Geçmiş tarihi hakkında Şaban Altınel aile işletmesi olan bu kurumun yaklaşık 25 yıl başkalığını yapmıştır. Ankara Etap Altınel Hoteli inşaatı 1981 yılında başlamış ve 1986 yılından 5 yıldızlı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ankara’da bulunan köklü oteller arasında bulunmaktadır. Otel Ankara’nın merkezine yakın bir konumda olması müşterilerine büyük avantajlar sağlamaktadır. Otel, Maltepe bölgesinde yer almakla beraber ünlü Etnografya müzesine sadece 40 dakikalık yürüme mesafesinde, Atatürk Kültür Merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde, Ankara Üniversitesine ise sadece 17 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bunların dışında pek çok önemli merkeze bu şekilde yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Ankara Etap Altınel Hoteli olarak kullanılan bina 8 kattan oluşmaktadır ve otelde toplam 172 oda müşterilere hizmet vermektedir. Bu odaları hepsi aynı olmayıp farklı özellikte olan daha lüks odalar da bulunmaktadır. Otel içerisinde iki adet restoran bulunmakta ve 24 saat oda servisi yapılmaktadır. Otelde SPA merkezi, buhar odası, spor salonu gibi farklı bölümler bulunmakta ve otelde kalan müşteriler bu bölümleri kullanarak otelde daha rahat etmektedir. Ankara Etap Altınel Hotel müşteri memnuniyetini sağlamak için oldukça özenli davranmaktadır. Buna ilk hizmet vermeye başladığı 1980’li yıllardan itibaren büyük özen göstermektedir. Otelde ayrıca toplantı ya da konferanslar için uygun bölümler de bulunmaktadır.

Ankara Etap Altınel Hotelde bulunan odaların tamamında uydu yayını olan LCD televizyon, yüksek hızlı internet, klima, minibar gibi hizmetler bulunmaktadır. Bütün bunlar müşterilerin rahatlığı için bütün odalarda bulunmaktadır fakat bazı odalarda bunların dışında da ekstra özellikler ve hizmetler bulunmaktadır. Odalarda kullanılan bütün eşyalarda müşterilerin rahatlığı için kaliteden ödün verilmemiş ve seçimler buna göre yapılmıştır. Ayrıca eşyalar oda içerisine rastgele değil belli bir dekora göre yerleştirilmiş ve böylece eşyalar hem daha kullanışlı olmuş hem de göze daha hoş gözükmektedir. Oteldeki odaların özelliklerine göre fiyatları değişmekte olup en düşük oda fiyatı yaklaşık olarak 200 liradır. İstenilen özelliklere göre bu fiyat diğer odalarda daha da artmaktadır.