Ankara Eski Meclis Binası Adres Bilgisi

Kurtuluş Savaşı döneminde açılan ve şimdi Eski Meclis olarak bilinen yapıyı çok daha yakından görmek isteyenler Ankara seyahatlerinde binası hala sağlam duran yapının adres bilgisi üzerinden ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. Binası zaman zaman restore edilen ve günümüze bozulmadan gelen Eski Meclis insanların Ankara yolculuklarında gidecekleri ilk noktalardan bir tanesi olduğu için adres bilgisi çok büyük önem taşımaktadır. Nihayetinde başkent aradan geçen onca yıldan sonra ciddi bir büyüme kaydetti ve buna bağlı olarak da söz konusu yapı şehrin farklı bir noktasında kalmış olabilir. Bahsedilen nedenlerden dolayı kişiler internet üzerinden gerekli olan araştırmaları yaptıktan sonra planlamalarına son şekillerini vermektedir.

Eski Meclis, Kurtuluş Savaşının idare edildiği nokta olduğu için çok büyük öneme sahiptir ve burada alınan kararlar, Türk Milletinin geleceğini tayin etmiştir. Şehrin Ulus semtinde bulunan söz konusu tarihi yapı, aynı zamanda Cumhuriyetin ilanından sonra da etkin olarak kullanılmıştır. Yapımına 1915 yılında başlanmış ve daha sonra bitirilerek kullanılmaya başlanmıştır. 1920 ile 1924 yılları arasında meclis faaliyetlerine ev sahipliği yapan söz konusu yapı, daha sonra farklı amaçlar için kullanılmıştır. Tam adresi ise Doğanbey Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı olup dışarıdan gelen kişiler söz konusu bilgi ile rahatlıkla ulaşabilir. Ayrıca insanlar Ulus minibüslerine binerek de buraya gelebilir. Minibüslere söylenmesi halinde buraya çok yakın bir noktada inmek mümkün olacaktır.

Ülkemizin başkenti olan Ankara içerisinde milyonlarca insan yaşamaktadır ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Tarih boyunca normal bir Anadolu kenti olan ve nüfusu hiçbir zaman bu seviyelere gelmeyen başkentte şuanda 5 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Kişilerin buraya gelme sebeplerinin başında iş ve eğitim önemli bir yer tutar. Dolayısıyla da söz konusu imkanlar burada oldukça gelen kişi sayısı da sürekli artacaktır. Bunun dışında kentte bulunan doğal güzellikler de turistlerin ilgisini çekmektedir. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok sayıda turist buraya gelmekte ve keyifli zamanlar geçirmektedir. Atakule, akvaryum, teleferik ve benzer noktalar insanların uğrak yerleri arasındadır.