Ankara Esenboğa Aydın Uçak Bileti Sorgula

Ankara Esenboğa Aydın Uçak Bileti Sorgula

Ülkemizin başkenti olan Ankara şehrine ait olan Esenboğa Havalimanı Aydın dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazede uçak seferlerinin düzenlendiği bir havalimanı olduğu için uçak bileti sorgula platformlarına ihtiyaç duyulan bir şehirdir. Ankara Esenboğa Aydın uçak bileti sorgula veya Aydın da çalışan bir havaalanı var mı, sorularının olduğu platformların sayısı her geçen gün artmaktadır. Tatil gözdesi ilçeleri bulunan Aydın ilinde havaalanın eksikliği gözlere çarpmaktadır.

Ankara’dan Aydın’a karayolları ile ulaşım 550 km yani 6,5 saat ile 7,5 saat arası sürmektedir. Çok aktif olmayan demiryolu hattı Aydın-İzmir arasında bulunmakta ve Türkiye’nin ilk demiryolu hattı olarak bilinmektedir.

Türkiye’nin Ege Bölgesinde bulunan Aydın, tatil yapmak isteyenlerin gözde şehri konumundadır. Sahil ilçeleri bulunmakta fakat şehrin merkezi denize uzak kalmaktadır. Kuşadası, Söke, Didim ilçeleri sahil de bulunması nedeni ile tatilciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Sahilinde turizme açık olan ilin iç kesimlerinde arkeoloji ve etnografik değerler, termal kaynaklar bulunmaktadır. Türkiye tarımında ilk sıra olduğu üretimi kestane ve incirdir. Ege’nin vazgeçilmezi zeytin, çilek, pamuk ve enginar ise ikinci sırada yer almaktadır. Tarıma dayalı kuruluşlardan zeytinyağı üretimi ve kuru meyve işleme tesisleri bolca bulunmaktadır.

Birçok medeniyete kucak açmış Aydın İlini gezmek isteyenler için fazlasıyla tarihi ve doğal güzellikleri bulunmaktadır. Plajları arasında Kuşadası ve Didim en çok tercih edilmekte ve gece hayatının yoğun olduğu bölge ayrımı yaparsak, başı Kuşadası çekmektedir. Antik kentleri ise, Tralleis Antik Kenti, Milet Antik Kenti ve Aphrodisias Antik Kenti’dir. Doğal gölü olan Bafa Gölü, Kemer Barajı’na ait Arapapıştı Kanyonu ve Söke İlçesinde yer alan Doğan Bey Köyü gezip görmeye değecek yerler arasındadır.

Zeytinyağının faydaları tartışılırken, zeytinyağını oldukça fazla kullanan Aydınlılar, bu kullanımı yemeklerine de yansıtmıştır. Kendilerine has, çok bilinmeyen otlardan yapılmış yemekleri vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse; yuvarlama, keşkek, zeytinyağlı börülce, paşa böreği, enginar yemeği ayrıca tahinli pide, deve sucuğu ve kuzu tandır yemekleri bulunmaktadır. Tatlıların da ise farklarını ortaya koymuşlardır. Çine Köftesi ve Turunç Reçeli bu tatlara örnektir.