Ankara Cermodern İle Modern Sanat Etkinlikleri

Ankara Cermodern İle Modern Sanat Etkinlikleri

Başkent Ankara içerisinde bulunan ve kültür sanat alanında faaliyetler yürüten Cermodern ile yapılan sergileri ziyaret edebilmek modern sanat etkinlikleri için katılım fırsatı yakalayabilmek mümkün olmaktadır. Ankara Cermodern ile modern sanat etkinlikleri sosyal hayatınıza ve iç dünyanıza yapacağınız yolculuklarda yanınızda olup ruhunuzu doyurmada iyi bir iş çıkaracaktır. Ziyaretçileriyle yakın ilişkiler kurmayı amaç edinen merkezde, uzman sanatsal etkinlikler bakımından farkını hissettirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Cermodern’in öncelik verdiği ilk ve en önemli şey, misafirlerini modern sanat ile kavuşturmaktır. Bunun için de pek çok faaliyet ve sergiler düzenlenmekte olup daha çok insana ulaşılabilmesi için uğraşmaktadır.

Yapılan sergilerde genel bir bakış açısıyla herkesçe kavranabilir olması da konukların buradan çıkarken iyi kötü bir fikir sahibi olmuş olmalarına özen gösterilmektedir. Toplumun estetik duygularına hitap eden Cermodern,üniversite gibi ülkenin eğitim yuvalarını da kapsayan projenin bir bölümü de sayılmaktadır. Sanat, insanların arasında mesaj taşımak konusunda her zaman önemli olmuştur. Bu nedenle de eserler her daim mutlu ve iyi mesajlar vermemektedir. 2011 yılında Cerçocuk sergisinde de çocuklar unutulmamış, faaliyetler düzenlenmiştir.

Sunulmuş olan kalite düzeyi her geçen gün artmakta ve değişime ile gelişime açık yapısıyla yaşayan bir kültür merkezi olma hedefinde bir çizgi tutturan merkezde, düzenlenen sergilerin kaliteleri ve diğer hizmetleri ile topluma yararlı olmak gayesiyle bu etkinlikler süregelmektedir. Düzenlenen etkinliklerden bazılarını söylemek gerekirse, Vinyasa Yoga ile insanların bu öğretiyle bulduğu huzurun yanı sıra yoga ve sanatın aynı çatı altında buluşması da oldukça önemli bir durum olmaktadır. Nefes ve duruş çalışmaları da burada yaptırılmaktadır.

Bu merkezde gerçekleştirilen bir diğer etkinlik de Cermodern Tasarım Pazarı olmuştur. Bu aktiviteler ile genç ve yetenekli tasarımcılar tasarımlarını sergileme imkanı bulmuştur. Oldukça iyi ve güzel şekilde geçen bu faaliyetlerden sonra bir diğeri de edebiyat alanında yapılmıştır. Nermin Yıldırım ile hoş bir söyleşi olarak gerçekleştirilmiştir. Bu saydıklarımızın yanında Cermodern çocuklar için de çeşitli aktivitelerin düzenlendiğini söylemiştik. Hayali Heykel Atölyesi çocuklara her hafta sonu gerçekleştirilen bir faaliyettir.