Ankara Bursa Aktarmasız Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti Ankara şehrinden ülkemizin güzide illerinden Bursa şehrine olan uçak biletleri incelendiğinde aktarmasız olarak uçak biletlerine çeşitli havayolu şirketlerinden bulabilmek mümkündür. Ankara ile Bursa arasında yapılacak uçuşlarda aktarmalı uçak biletleri bulunabileceği gibi 1 veya 2 aktarmalı uçak biletleri de bulabilmek mümkündür. Bu seçeneklerden en makul olan seçenek ise tabii ki aktarmasız olarak yapılan uçuşlardır. Oldukça kısa sürmelerinin yanı sıra ucuzdurlar. Ankara ile Bursa arasında havaalanlarından karşılıklı olarak her gün uçuşlar düzenlenmektedir. Aktarmasız uçuşlarda ortalama uçuş süresi 55 dakika olarak karşımıza çıkmaktadır. Herhangi bir rötar olmaması halinde genellikle bu sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Aktarmasız olarak seyahat edebilmenin yanı sıra tek aktarmalı olarak da seyahat etme imkânı bulunmaktadır. Ama bu uçuşlar 17 saatin üzerinde bir uçuş süresi verdiğinden 2 aktarmalı olarak seyahat etmek biraz mantıksızdır. Hem oldukça fazla saatte hem de 2000 TL civarlarında bir ücret karşılığında. Bu iki şehir arasında Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından karşılıklı olarak uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu iki firmanın uçak biletlerini incelediğimizde aktarmasız uçak biletleri 71,99 TL ile 116 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 55 dakika gibi kısa bir sürede ortalama 80 TL’ye Bursa’ya gitmek oldukça hesaplı ve mantıklıdır. 2 aktarmalı uçuşlar hem saatler almakta hem de oldukça masraflı bir hala gelmektedir.

Bir şekilde Bursa’ya gittiniz ve bir süre orada vakit geçireceksiniz. Bursa için bir gezi planı muhakkak yapmalısınız. Önceden belirlediğiniz yerlere planlı programlı bir şekilde giderseniz tatilinizi oldukça verimli geçirmiş olursunuz. Bursa deyince akla ilk gelen yer tabii ki Uludağ Kayak Merkezidir. Burada kayak yapabilir keyifli anılar biriktirebilirsiniz. Osmanlı köylerini gezebilir oradan Rum köylerini ziyaret edebilir çeşit çeşit balık yiyebilir ve meşhur İskender’in tadına bakabilirsiniz. Ve bunlardan başka Türkiye’de tek olan Anadolu Arabaları Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Oldukça ilginç görüntüler göreceğiniz bu müzede adeta o zamanların kokusunu burnunuzda duyacaksınız. Bunun yanı sıra sultanlara layık bir hamam sefası sürerek Bursa gezinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.