Ankara Araç kiralama fiyatları

Türkiye genelinde araç kiralama fiyatları araçların özelliklerine göre farklılık göstermekte araçların özellikleri arttıkça fiyatları da artmaktadır. Araçların kiralama fiyatları öncelikli olarak kiralanan araçlarla doğrudan ilgili olup bunun dışındaki farklı unsurlar da fiyatların farklılaşmasını sağlamaktadır. Bu unsurlardan bir tanesi aracın kiralanacağı il ile ilgili olup büyük şehirlerde fiyatlar daha da artarken küçük şehirlerde fiyatların biraz daha düşük seviyelerde olduğu görülmektedir. Bunun da temel sebebi büyük şehirlerdeki talebin daha fazla olması ve büyük şehirlerde kullanılan araçların büyük şehir trafiğinden olumsuz olarak etkilenebilmesidir. Küçük şehirlerde ise kiralık araçlara olan talep büyük şehirlere nispeten daha düşük seviyededir. Bu şehirlerde olan trafik yoğunluğunun daha az olması sebebiyle araçların trafikten olumsuz etkilenme durumları daha düşüktür.

Orta seviyede ki bir aracın günlük kiralama bedelini etkileyen modeli, markası gibi unsurların değişmesi fiyatın da değişmesi anlamına gelmektedir. Bu seviyedeki araçların fiyatları ortalama olarak 150 liradan başlamakta ve aracın modeline göre 500 liraya kadar çıkabilmektedir. Daha yüksek modelli araçlarda ise fiyatlar çok daha yüksek seviyelerde seyretmektedir. Bunun dışında VİP hizmetlerinde sunulan lüks araçların fiyatları ortalama 1000 liradan başlamakta ve çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Buradan da anlaşılabileceği gibi hemen her seviyede araç bulunabilmekte ve insanlar bütçelerine göre bu seçimleri yapabilmektedirler. İsteyenler düşük ücretli araç kiralarken isteyenler ise yüksek fiyatlara lüks araçlar kiralamaktadır.

Araç kiralarken olması gerekenden fazla ücret ödememek için dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususların dikkate alınması durumunda kiralanacak araç için ödenecek miktar daha düşük seviyelerde olacaktır. bu hususlardan en önemlisi araca olan ihtiyacın karşılanmasını sağlayacak aracın belirlenmesidir. Bu belirlenme sürecinde ihtiyaçtan fazlasını verecek olan araçların tercih edilmemesi, araç kiralama için ödenecek miktarın düşük seviyelerde kalmasını sağlayacaktır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise araç kiralama hizmeti veren birden fazla firmadan fiyat alınması ve bu fiyatlar alındıktan sonra karşılaştırma yapılarak araç seçiminde bulunulmasıdır. Bu husus da düşük fiyatlı araç kiralamaya imkan vermektedir.