Amsterdam – Esenboğa Uçak Bileti Ara

Hollanda başkenti Amsterdam ile ülkemizin başkenti Ankara Esenboğa Havalimanı arasında seyahat etmek isteyen kişiler için yerli ve yabancı hava yolu şirketleri çok sayıda sefer düzenlenmekte ve söz konusu seferlere ait uçak bileti fiyatları ara ara yapılan kampanyalar sayesinde çok daha düşük seviyelere geldiğinden insanlar maddi anlamda da kolay bir şekilde seyahat edebilme imkanına kavuşmuş olmaktadır. Amsterdam Avrupa’nın en önemli kentlerinden bir tanesi konumunda bulunduğu için ülkemizden buraya çok sayıda turist gittiği gibi oradan da Ankara’ya turizm ya da farklı amaçlar için çok sayıda insan uçakları kullanarak gelmektedir. Bu da söz konusu kentler arasında çok ciddi bir talebin oluşmasına neden olmaktadır.

Ankara’dan Amsterdam’a gitmek isteyen kişiler için başta THY olmak üzere Pegasus ve Onur Air gibi yerli şirketler hizmet verdiği gibi çok sayıda yabancı hava yolu şirketi de aynı şekilde hizmet vermektedir. THY ile seyahat etmek isteyen kişiler için gün içinde birden fazla sefer yapılırken bunlara ait fiyatlar talep durumuna değişmektedir. Ayrıca aktarmalı olarak da yolculuk etmek mümkündür ki böyle bir durumda aktarmaların büyük bölümü İstanbul’da yapılmakta ve insanlar daha sonra yolculuğuna devam etmektedir. Amsterdam yolculuğu için İstanbul içerisinde yapılan aktarma işlemi bazen 1 saat bazen ise 3 saat sürebilmektedir. Söz konusu durum uçuş planlamasında yolculara bildirilmektedir.

Bilindiği gibi Hollanda deniz seviyesinin altında yer alan bir kent olarak dikkat çekmektedir ve bu bağlamda Amsterdam içerisinde bazı yerler sular altındadır. Amsterdam kanalları da bu şekilde oluşmuştur ve kentin kuzeyin Venedik’i adını almasına neden olmuştur. Şehre gelen kişilerin büyük kısmı bu kanalları mutlaka ziyaret etmektedir. 100 km uzunluğunda olan bu kanalların üzerinden 1.500 civarında köprü bulunmaktadır. Bunun dışında kentteki bir başka önemli nokta ise Dam Meydanı’dır. Şehrin kalbi olarak adlandırılan bu meydanda yer alan bina uzun süre belediye merkezi olarak kullanılmıştır. Neo-Klasik tarzda yapılan söz konusu bina şehre gelen turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Bunların dışında da kentte çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır.