Almanya Ankara Uçakla Kaç Saat

Birçok Türk vatandaşının bulunduğu Almanya dan ülkemizin başkenti olan Ankara çok sayıda uçuş yapılmakta ve bu seferler ile insanlar Ankara’ya çok kısa bir sürede gelebilmektedir. Almanya’nın farklı kentlerinden yapılan uçuşlar sayesinde insanlar söz konusu mesafeleri kısa sürede alarak Ankara’ya ya da Ankara’dan bu kentlere seyahat edebilmektedir. Oldukça büyük sayılabilecek bir ülke olan Almanya’da çok sayı kent bulunmaktadır. Söz konusu kentlerin konumuna bağlı olarak yolculuk süresinin değiştiği söylenebilir. Daha güneyde olan kentlere yapılan yolculuklar nispeten daha kısa sürerken kuzey batıda olan kentlere gitmek için yapılan yolculukların süresi daha fazladır. Bunun sebebi ise söz konusu kentler ile Ankara arasındaki mesafenin daha fazla olmasıdır.

Almanya’nın başkenti olan Berlin’den gelmek isteyen yolcular için haftanın sadece belli günlerinde doğrudan seferler düzenlenmektedir. Pazartesi ve Perşembe günü yapılan seferler Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmekte olup yolculuğun süresi tam 3 saattir. Bilet için ödenmesi gereken ücret ise biletin alındığı döneme bağlı olarak değişse de ortalama olarak 500 TL olduğu söylenebilir. Almanya’nın bir başka kenti olan Stuttgart’a gitmek isteyen ya da buradan gelmek isteyen kişiler için ise Cuma ve Cumartesi günleri seferler düzenlenmektedir. Söz konusu seferleri Pegasus ve Sunexpress gerçekleştirmekte olup yolculuğun toplam süresi 3 saattir. Biletler için ödenmesi gereken miktar ise yine tarihe bağlı olarak farklılık gösterse de ortalama 400 TL olduğu söylenebilir.

Almanya’da bulunan kentlerden bir başkası ise Köln olup söz konusu kentten haftada bir gün sefer yapılmakta ve o da Pegasus tarafından gerçekleştirilmektedir. Yolculuğun toplam süresi 3 saat 20 dakika sürerken biletler için ödenmesi gereken ortalama fiyat ise 320 TL’dir. Frankfurt ile Ankara arasında yapılan uçuşlar da yine haftanın belli günleri yapılırken bunlar Türk Hava Yolları ve Pegasus tarafından yapılmaktadır. Ödenmesi gereken bilet ücretleri değişkenlik gösterirken yolculuğun toplam süresi 3 saat 15 dakikadır. Kısaca Almanya üzerinde hangi noktaya gidildiği çok önemli olup söz konusu şehrin konumuna bağlı olarak uçuş süresi değişkenlik göstermektedir.